Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Basketbalisti Spišskej Novej Vsi získali svoj premiérový majstrovský titul

Spišiaci v tejto sezóne vyhrali okrem titulu aj pohár.

Spišskí rytieri získali svoj prvý majstrovský titul. Spišskí rytieri získali svoj prvý majstrovský titul. (Zdroj: FB/Niké Slovenská basketbalová liga)

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Vo štvrtom zápase finálovej série sa hral vyrovnaný basketbal. Hráči Spišskej Novej Vsi boli nabudení a bolo vidieť, že chcú túto sériu ukončiť.

Boli veľmi úspešní v streľbe a pre vstup do zápasu to bolo dôležité. Hostia hrali trochu v kŕči a to vyhovovalo východniarom. Prvú štvrtinu zápasu lepšie zvládli domáci hráči, ktorí vyhrávali o šesť bodov 23:17.

V druhej štvrtine to bolo o bojovnosti. Začali ju lepšie Levičania, ale postupom času prebrali iniciatívu opäť Spišiaci.

Tí jedenástimi bodmi v rade dostali zápas opäť na svoju stranu a po polčase vyhrávali o dvanásť bodov 47:35.

Rozhodla posledná sekunda stretnutia

Druhý polčas začali lepšie hostia z Levíc. Postupom času sa pomaličky približovali k svojmu súperovi a ukrajovali z náskoku domácich hráčov.

Spišská Nová Ves začala hrať trochu nervóznejšie, ale stále vyhrávala.

Pred záverečnou štvrtinou mali osembodový náskok 61:53. Domáci si stále udržiavali náskok, ale Levičania boli nepríjemní.

O zápase ani zďaleka nebolo ešte rozhodnuté a Patrioti stále žili. Spišiaci neskôr poľavili a hostia sa v poslednej minúte dotiahli na rozdiel jedného bodu 73:72 a dráma bola na svete.

Dvadsaťjeden sekúnd pred koncom vyrovnával na 75:75 hosťujúci Wade-Charman a Levičania stále živili nádej na zdramatizovanie finálovej série.

O všetkom rozhodla záverečná sekunda stretnutia, počas ktorej faulovali Spencera a ten jedným úspešným trestným hodom rozhodol o zápase a taktiež aj o majstrovskom titule pre hráčov Spišskej Novej Vsi.

Hlavné správy z MY Spiš

Pozrite si MY športujeme.

19 h
Na tému elektrobicykle a ich údržba sme sa rozprávali s cykloexpertom Petrom Kaczorom z Intersportu.

Radí cykloexpert Peter Kaczor z Intersportu.

11. jún
Na Sídlisku III v Prešove prišla o život dôchodkyňa.

73-ročná žena zomrela na mieste.

10. jún
Len zopár minút v takomto obleku je náročných, sestry v nich museli vydržať niekoľko hodín.

Bojovali s niečím neviditeľným. Vedeli, že to existuje, videli dôsledky.