Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

Levočania triedia odpad každým rokom svedomitejšie

Najviac bolo biologicky rozložiteľného odpadu.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: odpady-portal.sk)

LEVOČA. Obyvatelia mesta Levoča sa v triedení odpadu zlepšujú. Kým miera triedenia v roku 2018 bola na úrovni 23,18 percenta, v roku 2019 to bolo 32,37 percenta a v minulom roku presne 35,90 percenta.

Informoval o tom prostredníctvom webovej stránky samosprávy riaditeľ Technických služieb mesta Levoča Branislav Minďaš.

Ďalej ozrejmil, že v minulom roku bolo v Levoči zneškodnených celkovo 3225 ton odpadu a zhodnotených bolo 1699 ton. Všetok odpad určený na zneškodnenie bol vyvezený na skládku odpadov Kúdelník II v Spišskej Novej Vsi.

Skryť Vypnúť reklamu

V roku 2020 sa v meste Levoča vyzbieralo a skládkovaním zneškodnilo celkovo 3106,04 tony zmesového komunálneho odpadu (ZKO).

"Každý občan mesta v uplynulom roku vyprodukoval v priemere 210,98 kilogramu ZKO, na opätovné zhodnotenie vytriedil 115,40 kilogramu odpadu," konkretizoval Minďaš.

Ako priblížil, spomedzi všetkých triedených zložiek bolo v roku 2020 najviac biologicky rozložiteľného odpadu v objeme 608 ton. Kovy predstavovali 405 ton, papier a lepenka 297, sklo 167 a plasty 115 ton.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z MY Spiš

Pre mnohé firmy, organizácie, neziskové projekty, ale aj jednotlivcov je nadviazanie spolupráce s novinármi veľkým otáznikom. Vďaka zmienkam v médiách sa môžu zviditeľniť a stať sa mienkotvorcami vo svojej oblasti.

36m
Kompaktor na zhutňovanie komunálneho odpadu.

Najviac bolo biologicky rozložiteľného odpadu.

7. apr
Testovanie antigénovými testami je možné priamo v závode.

Do závodu sa vrátilo aj približne 36 percent pôvodne prepustených zamestnancov.

8. apr

Slovenskí poľnohospodári očakávajú, že v najbližších dňoch sa spustí podávanie jednotných žiadostí na rok 2021 – na priame platby a neprojektové opatrenia na plochu.

6. apr

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?