Štvrtok, 13. máj, 2021 | Meniny má ServácKrížovkyKrížovky

Strednú odbornú školu v Starej Ľubovni zmodernizovali za viac ako 860-tisíc eur

Škola má vynovené dielne a učebne, pribudne aj nové materiálno-technické zariadenie.

SOŠ na Jarmočnej v Starej Ľubovni.SOŠ na Jarmočnej v Starej Ľubovni. (Zdroj: staralubovna.sk)

STARÁ ĽUBOVŇA. V Strednej odbornej škole hotelových služieb a remesiel v Starej Ľubovni vďaka eurofondom zrekonštruovali dielne a učebne za približne 900-tisíc eur.

Čoskoro tam pribudne aj nové materiálno-technické zariadenie.

Na projekt zameraný na zvýšenie počtu žiakov na praktickom vyučovaní išlo viac ako 860-tisíc eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Piatimi percentami ho spolufinancoval Prešovský samosprávny kraj.

Škola pripravuje a vychováva odborníkov v oblasti gastronómie, hotelierstva a remesiel.

Skryť Vypnúť reklamu

Ukončili stavebnú časť

S realizáciou projektu sa začalo ešte v roku 2019. Ako ďalej na sociálnej sieti informoval Prešovský samosprávny kraj (PSK), aktuálne je vo finálnej fáze, pričom stavebná časť je dokončená.

Zabezpečiť by sa podľa neho mala už len dodávka materiálno-technického zariadenia, ako sú stoly, stoličky, konvektomaty, rúry, pece a podobne. Súčasťou projektu boli stavebné úpravy a rekonštrukcia vnútorných priestorov dielní, učební a prednáškovej miestnosti, zabezpečila sa aj bezbariérovosť školy.

V rámci projektu sa v škole podľa PSK zlepšili priestorové podmienky a zvýšila sa energetická hospodárnosť budovy strediska praktického vyučovania.

Vytvorili sa tiež technické podmienky pre inkluzívne vzdelávanie a zvýšila sa kvalita poskytovaného celoživotného vzdelávania pre potreby trhu práce.

Stredná odborná škola na Jarmočnej ulici v Starej Ľubovni má okrem iného k dispozícii moderné jazykové učebne, multimediálne a odborné učebne a tiež telocvičňu s posilňovňou. V jej areáli sa nachádzajú viacúčelové ihriská, ako aj vonkajšie oddychové a relaxačné priestory.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z MY Spiš

Kontaktná zoo pri Liptovskom mikuláči

V areáli družstva v Hniezdnom plánuje investor vytvoriť kontaktnú expozíciu domácich zvierat.

14 h

Potravinári označujú zákon o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami za jeden z kľúčových legislatívnych predpisov.

18 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.

19 h
Otec malej popradčanky Ellie si od primátora prevzal vecný dar.

Darček pre malú Ellie si prevzal hrdý otecko.

10. máj

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Auto zastavili na obchvate mesta.

11 h

Záchranári pristáli na futbalovom ihrisku.

11. máj

Tradičný zvyk stavania májov zachovávajú aj v Liptovských Sliačoch. Slobodní mládenci ich postavili sedemnásť. Niektorí si pritom odniesli neželaný darček.

13 h

Nevinní ľudia doplatili na rýchlu jazdu mladíka.

11. máj

Už ste čítali?