Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

Prezenčné vyučovanie v Starej Ľubovni je na školách bez zmeny

Obmedzené podmienky na dištančné vzdelávanie majú deti v Podsadku.

Ilustračné foto. Ilustračné foto. (Zdroj: TASR/Ján Krošlák)

STARÁ ĽUBOVŇA. Prezenčné vyučovanie v materských školách a na prvom stupni základných škôl bude v Starej Ľubovni od pondelka 8. marca pokračuje bez zmeny.

Informoval o tom prostredníctvom sociálnej siete primátor mesta Ľuboš Tomko. Podľa jeho slov zabezpečené síce je prednostne pre deti zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce, no z dôvodu voľných kapacít a podmienok, ktoré neumožňujú dištančné vzdelávanie, sú otvorené aj pre
ostatné deti.

Primátor poukázal na situáciu v miestnej časti Podsadek s prevažne rómskou komunitou. Na odbernom testovacom mieste tam počas posledných dvoch testovaní nebol nikto pozitívny.

Skryť Vypnúť reklamu

"Žiaci zo Základnej školy Podsadek majú veľmi obmedzené podmienky k dištančnému vzdelávaniu, preto považujeme udržanie vzdelávania za veľmi dôležité," vysvetlil Tomko. Vyučuje sa tam aj na druhom stupni, avšak v režime päť plus jeden, teda päť žiakov na jedného učiteľa.

Podľa primátora budú zákonným zástupcom detí v Starej Ľubovni doručené dva typy čestných vyhlásení. Jedno sa bude týkať rodičov, ktorí obaja nemôžu pracovať z domu, druhé ostatných prípadov.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus SARS-CoV-2

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Školy

Hlavné správy z MY Spiš

Pre mnohé firmy, organizácie, neziskové projekty, ale aj jednotlivcov je nadviazanie spolupráce s novinármi veľkým otáznikom. Vďaka zmienkam v médiách sa môžu zviditeľniť a stať sa mienkotvorcami vo svojej oblasti.

36m
Kompaktor na zhutňovanie komunálneho odpadu.

Najviac bolo biologicky rozložiteľného odpadu.

7. apr
Testovanie antigénovými testami je možné priamo v závode.

Do závodu sa vrátilo aj približne 36 percent pôvodne prepustených zamestnancov.

8. apr

Slovenskí poľnohospodári očakávajú, že v najbližších dňoch sa spustí podávanie jednotných žiadostí na rok 2021 – na priame platby a neprojektové opatrenia na plochu.

6. apr

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?