Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

Stará Ľubovňa plánuje obnoviť malú športovú halu za 400-tisíc eur

Samospráva plánuje investície aj do cyklotrás, mestskej plavárne a skejtparku.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Mária Šimoňáková)

STARÁ ĽUBOVŇA. Mesto Stará Ľubovňa plánuje zmodernizovať malú športovú halu a hlavné šatne. Rozpočtové náklady sú vyčíslené na 400-tisíc eur, samospráva sa chce uchádzať aj o finančné prostriedky z Fondu na podporu športu.

Mesto už vyhlásilo verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác. Záujemcovia môžu predkladať ponuky do 1. marca do 10:00. Vyplýva to z oznámenia, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Cieľom prác je odstránenie nevyhovujúceho stavu stavebných konštrukcií a technického vybavenia. V rámci stavebných úprav sa počíta s komplexnou rekonštrukciou športovej podlahy, opravou strechy a komplexným zateplením haly.

Skryť Vypnúť reklamu

Modernizáciou prejde hala aj hlavné šatne, ako aj technické vybavenie budovy. Práce by mali trvať pol roka.

V investíciách chcú pokračovať

Staroľubovnianska samospráva plánuje v tomto roku aj ďalšie investície do rozvoja športovej infraštruktúry.

Ako informovala na svojej internetovej stránke, pokračovať chce v budovaní cyklotrás, realizovať by chcela úsek Stará Ľubovňa - Chmeľnica v rámci trasy Eurovelo 11, ktorá spája najsevernejší bod Nórska s gréckymi Aténami.

Cieľom mesta je aj budovanie trás pri rieke Jakubianka. Ešte v tomto roku by chcela samospráva začať s rekonštrukciou mestskej plavárne, v rámci ktorej má pribudnúť aj welness centrum a menší vonkajší bazén.

Uchádzať sa tiež bude o prostriedky na výstavbu skejtparku z Výzvy pre región Prešovského samosprávneho kraja, v prípade pozitívneho výsledku s ňou začne najneskôr v roku 2022.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z MY Spiš

Pre mnohé firmy, organizácie, neziskové projekty, ale aj jednotlivcov je nadviazanie spolupráce s novinármi veľkým otáznikom. Vďaka zmienkam v médiách sa môžu zviditeľniť a stať sa mienkotvorcami vo svojej oblasti.

48m
Kompaktor na zhutňovanie komunálneho odpadu.

Najviac bolo biologicky rozložiteľného odpadu.

7. apr
Testovanie antigénovými testami je možné priamo v závode.

Do závodu sa vrátilo aj približne 36 percent pôvodne prepustených zamestnancov.

8. apr

Slovenskí poľnohospodári očakávajú, že v najbližších dňoch sa spustí podávanie jednotných žiadostí na rok 2021 – na priame platby a neprojektové opatrenia na plochu.

6. apr

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?