Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

Posilnená „Novejša" vstúpi do sezóny s vyššími ambíciami

V klube stavili na nového trénera i hráčov. Zmenami prešli aj názov a logo klubu.

Adam Antoni (vpravo) sa po roku strávenom v Prievidzi vrátil do Spišskej Novej Vsi.Adam Antoni (vpravo) sa po roku strávenom v Prievidzi vrátil do Spišskej Novej Vsi. (Zdroj: TASR)

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. S viacerými novinkami vstúpia do sezóny basketbalisti Spišskej Novej Vsi.

Okrem nového trénera, ktorým sa stal Slovinec Teo Hojč, ktorý v minulosti úspešne viedol Levice, nastali na Spiši i ďalšie veľké zmeny.

Výraznou obmenou prešiel i hráčsky káder, kde sa vedeniu klubu podarilo získať hráčov, ktorí by mali priniesť do mužstva väčšiu kvalitu.

Nový je aj názov a logo klubu. Zmenou prešla tiež webová stránka.

O tom, s akými ambíciami Spišská Nová Ves vyrukuje do novej sezóny, sme sa porozprávali so športovým manažérom Spišiakov Michalom Búzom.

Skryť Vypnúť reklamu

Na nedávno skončenom turnaji Vladimíra Jasenčáka ste obsadili striebornú pozíciu. Ako ho hodnotíte? Preverili vás mužstvá, ktoré sa turnaja zúčastnili, dostatočne?

Keďže ide o prípravu, výsledky v tomto prípade nie sú prvoradé. Osobne som však rád, že sme stretnutie so Svitom zvládli a zvíťazili sme. Čo sa týka zápasu s Opavou, tá ukázala, že má niektorých hráčov na vyššej úrovni. Títo hráči zápas rozhodli a vyhrali zaslúžene.

Bude z memoriálu tradícia? Rátate s ním aj v budúcich ročníkoch, možno ešte s väčšou účasťou zahraničných klubov?

To je určite náš cieľ. Chceme robiť memoriál každý rok, minimálne s takou kvalitnou účasťou ako tento rok.

Čo vás ešte v rámci prípravy na nový ročník čaká?

Zatiaľ to vyzerá tak, že nás ešte čaká dvojzápas v poľskom Vroclave, kde vyrazíme v stredu 16. septembra, a potom už len kvalitný tréning, regenerácia prípadne doliečenie zranení.

Skryť Vypnúť reklamu

V priebehu augusta pribudli do mužstva ešte traja legionári. Sú nimi Srb Stevanovič a Američan Spencer. O akých hráčov ide? Môžete nám ich predstaviť?

Stevanovič je hráč na pozíciu 4/5. Mal by pomôcť našim vysokým hráčom. Minulú sezónu hrával v kvalitnej českej lige. Bohužiaľ, na prvom tréningu sa zranil a aktuálne tak nie je k dispozícii. Trénuje individuálne. Verím, že keď sa dostane zo zranenia, bude platným hráčom a ukáže sa v skvelej forme.

Spencer je rodený strelec. Je schopný dať kôš každému súperovi. Bude hrávať na pozícii 1 a 2. Ak sa prispôsobí hernému štýlu nášho trénera, tak verím, že bude oporou.

Do sezóny vstupujete nielen s viacerými novými hráčmi, ale i novým pracovným názvom, logom či webovou stránkou. Kto stojí za týmito zmenami? Čo si od nich sľubujete?

Skryť Vypnúť reklamu

Táto myšlienka zrela v klube už dlho. Prvým takým impulzom bol príchod nového trénera. Po ňom sme sa rozhodli, že je ten správny čas na zmenu. Chceme budovať nový a moderný klub a to k tomu patrí. Verím, že Spišskí Rytieri sa budú ľuďom páčiť a spolu s novým logom budeme všetci reprezentovať všetky cnosti slova rytier.

Poslednou posilou mužstva pred novou sezónou sa stal odchovanec Adam Antoni. Jeho príchod na Spiš sa naťahoval z dôvodu, že v Prievidzi mal platný kontrakt. Ako uvádzate na vašej webovej stránke, celé sa to riešilo cez právnikov a za hráča ste museli platiť odstupné. V čom bol problém?

V prvom rade som naozaj rád, že sa Adam stal rytierom. Problémom bola právna interpretácia Adamovej zmluvy. Mali sme na vec iný názor ako Prievidza.
Nakoniec to celé musela riešiť hracia komisia SBA, ktorej prístup bol počas riešenia sporu nie úplne jednoznačný, a tým pádom zmätočný. Musím ale poďakovať Prievidzi za ústretovosť a ochotu vyriešiť tento prestup.

Aké budú športové ciele Spišskej Novej Vsi v budúcej sezóne? Na aké umiestnenie si trúfate? S čím budete v klube na konci sezóny spokojní?

Najviac budeme spokojní, keď sa dohrá celá sezóna podľa rozpisu a nebudeme musieť rušiť žiadne stretnutia kvôli koronavírusu. O umiestnení by som nerád hovoril, keďže nepoznáme silu súperov. Budeme však radi, ak sa posunieme dopredu oproti minulej sezóne. a, samozrejme, prilákame na basketbal čo najviac ľudí. Mňa by potešilo umiestnenie do štvrtého miesta po základnej časti.

Súťaž bude mať namiesto 9 iba 7 účastníkov. Do nového ročníka sa neprihlásili Komárno a Žilina. Čo hovoríte na nepárny a taký malý počet účastníkov?

To, že ligu budeme hrať siedmi, je veľmi zlé, ale odráža to celospoločenský nezáujem štátu podporovať šport. Musím dať klobúk dole pred každým, kto na Slovensku podporuje basketbal, lebo bez týchto ľudí by tu basketbal na profesionálnej úrovni vôbec nebol. Čo do počtu účastníkov, verím, že tak nízky bude iba tento rok a na ďalší sa vrátime minimálne k číslu deväť.

V septembri, a teda v dobe, kedy platia pre podujatia konané v interiéri sprísnené pravidlá čo do počtu divákov, odohráte doma iba jedno stretnutie. Veríte, že potom bude toto nariadenie zrušené a na zápasy bude môcť prísť viac ako 500 divákov?

Som optimista a verím, že áno. Hlavne verím, že sa situácia okolo koronavírusu bude postupne zlepšovať a všetci si budeme môcť vychutnať basketbal v hale.

Čo ak by k tomu nedošlo? Ste pripravení aj na takýto variant? Do akej miery vás môže ohroziť výpadok príjmov z predaja vstupeniek a permanentiek?

Samozrejme, výpadok zo vstupného nám bude chýbať, ale skôr si myslím, že hrať basketbal dlhodobejšie bez divákov asi nemá význam. Robíme to hlavne pre nich.

Súťaž štartujete stretnutím na Interi. Hneď niekoľko hráčov, ktorí vás v lete posilnili, pôsobilo v nedávnej minulosti práve v tomto klube. Bude to pre nich iste špecifický zápas. Čo od neho, aj vplyvom veľkých zmien, očakávate?

Bude to určite zaujímavé a verím, že uvidíme vyrovnaný basketbal so šťastným koncom pre nás. Myslím si ale, že na začiatku sezóny to ešte nebude to pravé – basketbalové. Pre mnoho mužstiev tu ešte bude čas na dolaďovanie prípadných nedostatkov, keďže príprava nebola taká, aká mala byť, aj vzhľadom na koronavírus.

V Slovenskom pohári dostanú po novom šancu aj mužstvá z nižších súťaží. Spišská Nová Ves cestuje do Žiaru nad Hronom. Ako hodnotíte tento krok?

Je to super myšlienka a som veľmi rád , že sa „veľký basketbal“ dostane aj do menších miest, kde sa viac spopularizuje. Verím, že to pomôže prilákať do haly aj kopec nových mladých basketbalových talentov.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z MY Spiš

Ďalšiu časť idú opravovať, predošlú reklamovať.

16 h

V špeciálnom pravidelnom piatkovom vydaní prinášame rubriku Hobby-šport. V dnešnej časti sme sa spolu so športovým obchodom Intersport zamerali na tému detské odrážadlá.

14. máj

Ponuku môžete využiť aj vtedy, ak v súčasnosti máte aktívne predplatné - nové predplatné vám začne platiť automaticky po skončení vášho súčasného.

23. apr
Exkluzívnym hosťom v relácii MYšportujeme bude Samuel Slovák, asistent trénera slovenskej futbalovej reprezentácie

Opýtali sme aj to, prečo sa nám darí vyhrať nad Ruskom, ale nedokážeme vyhrať nad Cyprom či Maltou.

13. máj

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nad mestom sa šíri čierny dym. Oheň hasia hasiči z Levíc a Vrábeľ.

24 h

Miloš Jeseňák, primár oddelenia klinickej imunológie a alergológie Univerzitnej nemocnice Martin, tvrdí, že očkovanie je jediná cesta k zlepšeniu situácie. Bez neho môžeme rátať s ďalšou vlnou.

13. máj

Medvedica s dvomi malými prechádzala cez pole.

13. máj

Počas domovej prehliadky zaistili listinné dôkazy a elektronické zariadenia.

22 h

Už ste čítali?