Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Spišská Nová Ves podporí nápady svojich obyvateľov

Na participatívny rozpočet vyčlenili 9-tisíc eur.

V Spišskej Novej Vsi podporia projekty obyvateľov. V Spišskej Novej Vsi podporia projekty obyvateľov. (Zdroj: spisskanovaves.eu)

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Spišská Nová Ves ponúka občanom mesta možnosť spolurozhodovania o využití časti finančných prostriedkov na podporu malých komunitných projektov realizovaných na sídliskách a v mestských častiach
definovaných ako mestský výbory.

Ako informuje mesto na oficiálnej stránke, na projekt spolu vyčlenili 9-tisíc eur a
pre každý mestský výbor je určených maximálne 1 000 eur.

Mestské výbory reprezentujú obyvateľov územného obvodu a podieľajú sa na samospráve mesta.

Rozdelenie ulíc do jednotlivých mestských výborov sa nachádza na stránke mesta http://www.spisskanovaves.eu/spisska_nova_ves/samosprava/mes
tske_vybory/zoznam_ulic_podla_msv/index.html

Skryť Vypnúť reklamu

Na predloženie projektov ostávajú dva týždne

Komunita, ktorá chce získať finančné prostriedky, by mala ponúknuť nápad, členovia mestských výborov hlasovaním vyberú víťazné nápady, ktoré budú podporené minimálnou čiastkou 300 eur a maximálnou 1 000 eur.

Spolufinancovanie projektu z iných zdrojov nie je podmienkou schválenia projektu. Termín na predloženie projektov je do 24. júla vrátane. Do tohto dňa musí byť projekt doručený elektronicky na e-mailovú adresu dobravec(at)mestosnv.sk a zároveň poštou v zalepenej obálke s označením "Dobrá vec" do podateľne Mestského úradu v Spišskej Novej Vsi.

Termín na realizáciu a vecné a finančné ukončenie projektu je najneskôr do 15. decembra 2020.

V projekte Dobrá vec môžu byť podporené (komunitné) verejnoprospešné projekty a iniciatívy v oblastiach voľnočasových aktivít, zameraných na kultúrne a pohybové aktivity, neformálne vzdelávacie, záujmové a tvorivé aktivity, projekty komunitnej infraštruktúry, šport - organizácia amatérskych športových turnajov a aktivít, kultúrne aktivity, ktoré sú komunitne zamerané, financie môžu byť nasmerované aj na podporu turizmu, životného prostredia - aktivity zveľaďovania prostredia komunít, na sociálnu pomoc - podujatia a záujmové činnosti podporujúce zdravotne či inak znevýhodnené skupiny obyvateľstva, prípadne na podporu dobrovoľníctva.

Skryť Vypnúť reklamu

Jeden žiadateľ len s jedným projektom

O podporu mesta môže požiadať obyvateľ mesta alebo neformálna skupina obyvateľov mesta (občiansky projekt), právnická osoba alebo fyzická osoba - podnikateľ.

Právnické osoby a fyzické osoby - podnikatelia musia mať sídlo na území mesta alebo musia pôsobiť na území mesta, resp. poskytovať služby obyvateľom mesta na území mesta.

V prípade, že je predkladateľom komunitného projektu obyvateľ mesta alebo neformálna skupina obyvateľov, musia mať trvalé bydlisko na území mesta Spišská Nová Ves.

Jeden žiadateľ môže podať len jeden projekt, ktorý musí byť v súlade so schváleným Rozvojovým plánom mesta Spišská Nová Ves na rok 2015 - 2022.

Zvýhodnené budú inovatívne projekty s aktívnym zapojením žiadateľa, dobrovoľníkov a verejnosti (miestnej komunity) do realizácie tohto projektu.

Skryť Vypnúť reklamu

Súčasťou predloženého projektu musí byť písomné vyjadrenie podpory projektu minimálne pätnástimi ďalšími obyvateľmi mesta.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z MY Spiš

Ilustračné foto.

Zrazil malého chlapca, ten zomrel

Dieťa zrazil šofér bez vodičského oprávnenia.

Ilustračný obrázok

Levoča má nový skvost, vynovili niekdajší Kláštor minoritov

Po desiatich rokoch ho začnú opäť využívať, po študentoch prídu turisti.

Jednotlivé fasády átria po obnove.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pohrebné auto zrazilo cyklistu. Neprežil

Nehoda sa stala medzi Telincami a Vrábľami.

Vráble zintenzívnia boj s pandémiou, majú veľa hospitalizovaných v Nitre

Radnica požiadala dobrovoľných hasičov, aby vydezinfikovali autobusové zastávky.

Polícia sa k sankciám za porušenie lockdownu v Nitre nevyjadruje

Kto nemá potrebné doklady, otočia ho a nevpustia do mesta.

Už ste čítali?