Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

V Krompachoch vybudujú z dotácií nový pavilón ZŠ, jasle i detský park

V pláne majú ďalšie projekty za viac ako 2 milióny eur.

Krompachy plánujú viacero projektov. Krompachy plánujú viacero projektov. (Zdroj: Mária Šimoňáková)

KROMPACHY. Mesto Krompachy (okr. Spišská Nová Ves) pracuje aj v súčasnosti na niekoľkých projektoch s cieľom čo najviac spríjemniť a zatraktívniť život v meste.

Pomôžu s obmedzením dvojzmennej prevádzky

"Už koncom minulého roka získalo naše mesto dotáciu takmer 200-tisíc eur z finančných prostriedkov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na rekonštrukciu rodinného domu a následné vybudovanie nového pavilónu Základnej školy na ulici SNP. Vybudovaním pavilónu s kapacitou 70 detí aspoň čiastočne prispejeme k obmedzeniu dvojzmennej prevádzky školy," uviedla pre agentúru SITA primátorka Krompách Iveta Rušinová s tým, že úplne odstránenie dvojzmennosti budú komplexne riešiť v rámci pripravovanej výzvy Ministerstva vnútra SR.

Skryť Vypnúť reklamu

Navrhovaný pavilón bude mať rozlohu približne 200 metrov štvorcových.

"Vďaka získaniu nenávratného príspevku z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vo výške takmer 240-tisíc eur budeme môcť vybudovať detské jasle vrátane vonkajšieho ihriska, a to rekonštrukciou budovy bývalých dielní v areáli Základnej umeleckej školy (ZUŠ) na ulici M. Šprinca," priblížila ďalšiu investíciu primátorka.

Na ďalšie schválenie čakajú

Vďaka dotácii Úradu vlády SR v záhrade v areáli ZUŠ na ulici M. Šprinca vybudujú aj centrálny detský park s viacerými modernými hernými prvkami, vrátane lanovej dráhy.

Úrad vlády SR podporil túto investíciu dotáciou 8-tisíc eur.

"Aktuálne sa pracuje na ukončení stavby rekonštrukcie materskej školy na Robotníckej ulici a na komplexnej rekonštrukcii mestskej knižnice. Celkovo mesto čaká na schválenie ďalších projektov za viac ako 2 milióny eur," dodala Rušinová.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z MY Spiš

Ďalšiu časť idú opravovať, predošlú reklamovať.

6 h

V špeciálnom pravidelnom piatkovom vydaní prinášame rubriku Hobby-šport. V dnešnej časti sme sa spolu so športovým obchodom Intersport zamerali na tému detské odrážadlá.

20 h

Ponuku môžete využiť aj vtedy, ak v súčasnosti máte aktívne predplatné - nové predplatné vám začne platiť automaticky po skončení vášho súčasného.

23. apr
Exkluzívnym hosťom v relácii MYšportujeme bude Samuel Slovák, asistent trénera slovenskej futbalovej reprezentácie

Opýtali sme aj to, prečo sa nám darí vyhrať nad Ruskom, ale nedokážeme vyhrať nad Cyprom či Maltou.

13. máj

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Medvedica s dvomi malými prechádzala cez pole.

13. máj

Nad mestom sa šíri čierny dym. Oheň hasia hasiči z Levíc a Vrábeľ.

14 h

Ligová licencia pre budúcu sezónu? Vraj určite áno!

13. máj

Miloš Jeseňák, primár oddelenia klinickej imunológie a alergológie Univerzitnej nemocnice Martin, tvrdí, že očkovanie je jediná cesta k zlepšeniu situácie. Bez neho môžeme rátať s ďalšou vlnou.

13. máj

Už ste čítali?