Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

V Nemocnici Krompachy majú nový CT prístroj za vyše 300-tisíc eur

Demontáž starého prístroja a stavebnú rekonštrukciu za približne 30-tisíc eur hradila z prevádzkových prostriedkov nemocnica.

Krompašská nemocnica. Krompašská nemocnica. (Zdroj: Archív)

KROMPACHY. V Nemocnici Krompachy majú nový CT prístroj.

Nemocnica obnovila po jeho výmene prevádzku pracoviska v skúšobnom režime, počas neho sú v nemocnici schopní v nepretržitej prevádzke vykonávať väčšinu akútnych vyšetrení.

Cena nového prístroja je 309 333 eur.

Demontáž starého prístroja a stavebnú rekonštrukciu za približne 30-tisíc eur hradila z prevádzkových prostriedkov nemocnica.

Nákup nového CT prístroja bol hradený z eurofondov v rámci projektu "Modernizácia pracovísk akútnej zdravotnej starostlivosti Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v krompašskej nemocnici".

Skryť Vypnúť reklamu

Na CT prístroji mesačne vyšetria približne 350 pacientov.

Prístroj je veľkým prínosom

Uzavretie pôvodného CT pracoviska začiatkom mája prinieslo pre pacientov obmedzenia, avšak v konečnom dôsledku nový prístroj je pre pacientov aj personál veľkým prínosom.

"Po mesačnej odstávke pracoviska sme vyšetrili prvých pacientov na modernom prístroji vyššej kategórie, čo pre pacientov prináša výhodu skrátenia čakacej lehoty na vyšetrenie. Nový modernejší prístroj umožňuje širšiu škálu vyšetrení a znamená aj nižšiu radiačnú záťaž pre pacientov," vysvetlil riaditeľ krompašskej nemocnice Miroslav Kraus.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z MY Spiš

Pre mnohé firmy, organizácie, neziskové projekty, ale aj jednotlivcov je nadviazanie spolupráce s novinármi veľkým otáznikom. Vďaka zmienkam v médiách sa môžu zviditeľniť a stať sa mienkotvorcami vo svojej oblasti.

48m
Kompaktor na zhutňovanie komunálneho odpadu.

Najviac bolo biologicky rozložiteľného odpadu.

7. apr
Testovanie antigénovými testami je možné priamo v závode.

Do závodu sa vrátilo aj približne 36 percent pôvodne prepustených zamestnancov.

8. apr

Slovenskí poľnohospodári očakávajú, že v najbližších dňoch sa spustí podávanie jednotných žiadostí na rok 2021 – na priame platby a neprojektové opatrenia na plochu.

6. apr

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?