Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

Spišiakov povedie Korfanta, klub predstavil aj prvé posily

V mužstve ostáva aj americký rozohrávač Nottage.

Erich Korfanta povedie Spišiakov aj v budúcej sezóne.Erich Korfanta povedie Spišiakov aj v budúcej sezóne. (Zdroj: basketliga.sk)

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Vedenie basketbalového klubu BK 04 AC LB Spišská Nová Ves informovalo o obsadení trénerského postu, ako aj o zmenách v hráčskom kádri.

Trénerom ostáva Korfanta

Trénerom družstva dospelých ostáva podľa informácii uverejnených na klubovom účte na sociálnej sieti Facebook Erich Korfanta.

Ten viedol družstvo aj v závere uplynulej sezóny, kedy na Spiši skončil grécky tréner Georgios Bitzanis.

Okrem toho vedenie klubu prezradilo aj mená niekoľkých nových hráčov. Čo sa týka cieľov, viac naznačil manažér Novovešťanov Michal Búza.

Skryť Vypnúť reklamu

„Nebudeme hovoriť o konkrétnych cieľoch a už vôbec nie o umiestnení. Chceme hrať rýchly basketbal a vyhrať čo najväčší počet domácich zápasov.“

Opäť aj s Američanmi

Na Spiši podľa informácii z klubovej kuchyne aj naďalej ostáva americký rozohrávač Eric Nottage.

Jeho parťákom na tomto poste by mal byť mladý, stále iba 17 - ročný Adam Korfanta, ktorý už naskočil do niekoľkých stretnutí aj počas uplynulej sezóny.

Družstvo dospelých sa bude v budúcej sezóne opierať aj o služby dvojice Lukáš Krajňák - Filip Rákai.

Medzi nové posily družstva v novej sezóne sa zaradia Poliak Wiktor Sewiol, pre ktorého to bude prvé zahraničné angažmán, ako aj Filip Tchúr, ktorý je odchovancom Košíc.

Ako sa ďalej uvádza na klubovom účte, mužstvo posilní aj Američan Ramel Thompkins, ktorého v podkošovom priestore doplnia Ivan Židzik a Richard Dzugas.

Skryť Vypnúť reklamu

„Tím sme skladali na základe našich finančných možností a snažili sme sa o prijateľný mix dravosti a rýchlosti, či skúsenosti. Uvažujeme ešte o doplnení na poste rozohrávača, inak je mužstvo kompletné. Naše posily podrobnejšie predstavíme v priebehu mesiaca august,“ prezradil športový manažér klubu Michal Búza.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z MY Spiš

Pre mnohé firmy, organizácie, neziskové projekty, ale aj jednotlivcov je nadviazanie spolupráce s novinármi veľkým otáznikom. Vďaka zmienkam v médiách sa môžu zviditeľniť a stať sa mienkotvorcami vo svojej oblasti.

23m
Kompaktor na zhutňovanie komunálneho odpadu.

Najviac bolo biologicky rozložiteľného odpadu.

7. apr
Testovanie antigénovými testami je možné priamo v závode.

Do závodu sa vrátilo aj približne 36 percent pôvodne prepustených zamestnancov.

8. apr

Slovenskí poľnohospodári očakávajú, že v najbližších dňoch sa spustí podávanie jednotných žiadostí na rok 2021 – na priame platby a neprojektové opatrenia na plochu.

6. apr

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?