Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

Košice čelia exekúcii a zmeny v MHD miest východu

Prečítajte si o priebehu parkovného v Košiciach a novinkách v mestských dopravách.

Aktuálne číslo je v predaji do pondelka 22. júla.Aktuálne číslo je v predaji do pondelka 22. júla. (Zdroj: ĽP)

Mesto Košice čelí exekučnému konaniu, ktoré sa týka dlhodobého sporu o parkovanie v meste.

Okrem parkovného má metropola východu novinku aj v cestovnom, to sa má meniť od septembra tohto roka – zvyšovať o skoro 50 percent. Ostatné mestá východného Slovenska ceny nemenia, no v Trebišove a Humennom vymenili vozový park, Spišská Nová Ves má nové cestovné poriadky a mesto Trebišov čaká na novú čakáreň pre cestujúcich.

Košice zvyšujú cestovné, no celý Košický kraj zvyšuje počet turistov. Návštevnosť stúpa z roka na rok už štyri roky.

Skryť Vypnúť reklamu

Stúpa aj poplatok, ktorý budú musieť rodičia v Humennom zaplatiť za svoje deti v materských školách. A kvôli obscénnym hrám na imatrikulácii školského internátu skončila na svojom poste riaditeľka, zamestnanci prišli o príplatky.

Príloha: vysoké školy

Oplatí sa nechať dieťa vyplakať? Prinášame vám prehľad najnovších štatistík k tejto téme. V tradičnom exkluzívnom prieskume sme sa pozreli na miesta Slovenska, kde sa podľa opýtaných ľudia dožívajú najvyššieho a najnižšieho veku.

Súčasťou aktuálneho čísla je aj príloha o vysokých školách. Povieme vám prečo študenti nesúhlasia s novelou zákona o vysokých školách.

V Košiciach rozhodli o výrube stromov a Sabinov navýšil svoj úver. Prinášame vám aj mnoho ďalšieho v prehľade správ z miest a obcí východného Slovenska.

Skryť Vypnúť reklamu

Prešovská herečka je hviezdou internetu, čomu za to vďačí? Prečítajte si o Slovákovi, ktorý vymyslel rezofonickú gitaru. A pozrieme sa aj na to, kde sa oplatí ísť na východe Slovenska za kultúrou.

Športové strany prinášajú informácie o novom manažérovi mládeže HC Košice, o Rožňavčanovi, ktorý mieri do futbalovej Trnavy, o atletických sestrách Velďákových a ich plánoch do budúcnosti a o mnohom ďalšom športovom.

Oplatí sa čítať o východe

V stánkoch, obchodoch, na poštách a čerpacích staniciach. V mestách aj obciach.

O všetkom z východu a o východe sa dočítate v našich novinách. Kupujte aj tento týždeň aktuálne MY Noviny východu č. 28 a čítajte s nami. Aktuálne číslo je v predaji do pondelka 22. júla.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z MY Spiš

Ďalšiu časť idú opravovať, predošlú reklamovať.

16 h

V špeciálnom pravidelnom piatkovom vydaní prinášame rubriku Hobby-šport. V dnešnej časti sme sa spolu so športovým obchodom Intersport zamerali na tému detské odrážadlá.

14. máj

Ponuku môžete využiť aj vtedy, ak v súčasnosti máte aktívne predplatné - nové predplatné vám začne platiť automaticky po skončení vášho súčasného.

23. apr
Exkluzívnym hosťom v relácii MYšportujeme bude Samuel Slovák, asistent trénera slovenskej futbalovej reprezentácie

Opýtali sme aj to, prečo sa nám darí vyhrať nad Ruskom, ale nedokážeme vyhrať nad Cyprom či Maltou.

13. máj

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nad mestom sa šíri čierny dym. Oheň hasia hasiči z Levíc a Vrábeľ.

24 h

Miloš Jeseňák, primár oddelenia klinickej imunológie a alergológie Univerzitnej nemocnice Martin, tvrdí, že očkovanie je jediná cesta k zlepšeniu situácie. Bez neho môžeme rátať s ďalšou vlnou.

13. máj

Medvedica s dvomi malými prechádzala cez pole.

13. máj

Počas domovej prehliadky zaistili listinné dôkazy a elektronické zariadenia.

22 h

Už ste čítali?