Harichovce jesenným majstrom

V. liga Podtatranská má za sebou svoju jesennú derniéru.

Súboj medzi Hrabušicami a Harichovcami priniesol víťazstvo Harichoviec.Súboj medzi Hrabušicami a Harichovcami priniesol víťazstvo Harichoviec. (Zdroj: FB ŠK Harichovce)

Piata najvyššia súťaž v podtatranskom regióne má za sebou svoju jesennú derniéru. Tá prebehla počas uplynulého víkendu, kedy bolo na progame posledné, štrnáste kolo.

S jesennou časťou vládne v Harichovciach spokojnosť

Prečítajte si tiež: Krajská futbalová liga sa bude hrať aj v Maďarsku Čítajte

Jesenným majstrom sa stali Harichovce, ktoré majú pred druhou Hranovicou päťbodový náskok. Okrem najväčšieho počtu bodov majú Harichovčania po jeseni na svojom konte aj najväčší počet víťazstiev, či strelených gólov. Mužstvo strelecky ťahal najmä trinásťogólový Peter Pukluš.

„Priebeh jesennej časti hodnotím pozitívne. Počas leta sme mali krátku, týždňovú prestávku, po ktorej sme začali s tréningovým procesom. Na jesenných výkonoch sa odzrkadlilo aj to, že káder, ktorý na jar predvádzal dobré výkony, neprešiel počas leta takmer žiadnymi zmenami,“ hovorí na úvod Jozef Štofko, tréner ŠK Harichovce.

Úvod nenasvedčoval jesennému víťazstvu

V úvode novej sezóny Harichovce zaváhali hneď trikrát. V druhom kole nestačili na Levoču, v piatom doma iba remizovali s nováčikom zo Spišskej Starej Vsi a v šiestom prehrali v Hranovici.

Prečítajte si tiež: Marián Kelemen je dôkazom brankárskej dlhovekosti Čítajte

„Úprimne sa priznám, že po zbabranom zápase v Hranovici, v ktorom sme boli lepší, som neveril v to, že by sme mohli byť po jesennej časti na prvom mieste. Musím však povedať, že mužstvo pracovalo zodpovedne, dochádzka hráčov na tréningy bola veľmi solídna a to boli zároveň aj naše výhody v ďalších stretnutiach. Vychádzali nám najmä druhé polčasy a závery stretnutí, zároveň sa nám darilo strelecky a tak si myslím, že prvé miesto je zaslúženou odmenou,“ pokračuje ďalej Jozef Štofko.

Obrat v Kežmarku pridal na sebavedomí

Husársky kúsok sa Harichovčanom počas jesennej časti podaril v stretnutí proti Kežmakru. Ešte v 79. minúte prehrávali 2:0, no napokon zvíťazili 2:3

„Zápas v Kežmarku bol v úvodných minútach vyrovnaný, s pribúdajúcim časom sme však získavali na ihrisku prevahu. Bohužiaľ dlho sa nám nedarilo streliť gól, domáci boli v zápase efektívni a potrestali naše individuálne chyby. Chalani však ukázali vysokú morálku a v závere sme tromi gólmi otočili výsledok v náš prospech."

Víťazstvo v Kežmarku bolo podľa slov trénera mužstva zaslúžené a pridalo na sebavedomí.

„Takýto obrat sa vidí málokedy, no dovolím si tvrdiť, že sme si zápas v Kežmarku za predvedený výkon počas celého zápasu zaslúžili vyhrať."

Nepriaznivý vývoj otočili aj proti Spišskej Belej a Vysokým Tatrám

Obdobne nepriaznivo, ako stretnutie v Kežmarku, sa z pohľadu Harichoviec vyvýjalo aj stretnutie v Spišskej Belej.

Prečítajte si tiež: Najvýchodnejší futbalový klub na Slovensku tvoria aj vojaci či policajti Čítajte

„V stretnutí proti Spišskej Belej sme v prvom polčase inkasovali až tri góly, čo bola veľmi zlá vizitka pre našu obrannú činnosť. V polčasovej prestávke bolo v kabíne rušno, videl som však na chalanoch veľké odhodlanie zápas otočiť a veril som, že sa im to podarí. V druhom polčase sme predviedli výborný výkon, hostí sme jasne prevýšili a výsledok otočili v náš prospech."

Doposiaľ poslednú gólovú a koniec koncov aj bodovú otočku pridali Harichovčania v stretnutí proti Vysokým Tatrám.

„Zápas s Vysokými Tatrami bol pre nás zápasom s najvyšším tempom v rámci jesennej časti. Hostia majú mladý káder, chalani jazdili celý zápas a kondične nás riadne preverili. Napriek početnému oslabeniu sme umnou defenzívnou hrou výsledok v závere zápasu ustrážili,“ hovorí ďalej Jozef Štofko na margo stretnutí, v ktorých mužstvo ukázalo vôľu, charakter a túžbu za víťazstvom.

O postupe sa budú baviť až po výhre v súťaži

Vďaka tomu, že prvé dve mužstvá delí iba päť bodov, možno povedať, že doposiaľ nie je o ničom rozhodnuté a jarná časť súťaže ponúkne zaujímavú zápletku o postup do vyššej súťaže. O tú však po minulom ročníku medzi účastníkmi V. ligy Podtatranskej nebol veľký záujem.

„Čo sa týka postupu, túto otázku počúvame v posledných týždňoch často. Našou ambíciou je vyhrať piatu najvyššiu súťaž, čo sa nám ešte v minulosti nepodarilo. Až potom sa budeme zaoberať otázkou prípadného postupu,“ pridáva svoj názor Peter Štofko, tajomník ŠK Harichovce.